19 lipca, 2013 28 lipca, 2013

W dniach 19.07.2013 – 28.07.2013 odbyła się pielgrzymko-wycieczka do Włoch – Toskania oraz do
Grobu Błogosławionego Jana Pawła II. W drodze zwiedziliśmy Brno w Czechach. Następnego dnia pojechaliśmy do Montecatini Terme, skąd wyjeżdżaliśmy na zwiedzanie kolejnych miast Toskanii.
Odwiedziliśmy Sienę – miasto św. Katarzyny, Florencję – miasto działalności Michała Anioła, Lukke
z Sanktuarium Volto Santo, Pizze z Krzywą Wieżą, San Gimignano oraz Volter – dwa urokliwe miasta średniowieczne. Byliśmy również w Rzymie gdzie zwiedzaliśmy: Bazylikę św. Jana na Leteranie, później przeszliśmy pieszo do Coloseum, następnie udaliśmy się przez Forum Romanum na Plac Wenecki.
Z kolei udaliśmy się do polskiego kościoła św. Stanisława gdzie znajdują się relikwie Błogosławionego Jana Pawła II. Po kościele autobusem udaliśmy się w okolice Watykanu, tam nawiedziliśmy Bazylikę św. Piotra i grób Błogosławionego Jana Pawła II. Z Bazyliki przez Plac Navona udaliśmy się do Panteonu później do Fontanny Di Trevi. Po chwili odpoczynku przechodząc obok schodów hiszpańskich udaliśmy się do stacji metra. W godzinach wieczornych powróciliśmy do hotelu. Wszystkim uczestnikom dziękuję za wspólny wyjazd, modlitwę i zapraszam na kolejny wyjazd za rok.